Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūra (FRA) sadarbībā ar Dānijas Cilvēktiesību institūtu šā gada 7. un 8. aprīlī Vīnē rīkoja simpoziju ar nosaukumu “Piekļuve tiesiskumam Korporatīvās ilgtspējas direktīvā” (eng. – Symposium on access to justice in the Corporate Sustainability Due Diligence Directive), kurā piedalījās arī biroja partneris Dr. iur. Lauris Rasnačs. Pasākums pulcēja augstas raudzes juridiskos ekspertus, politikas veidotājus un cilvēktiesību aizstāvjus no visas Eiropas Savienības, lai raisītu diskusiju par tiesiskās aizsardzības mehānismiem un uzņēmumu atbildību cilvēktiesību un vides aizsardzības jomā, ceļot gaismā jaunās Korporatīvās ilgtspējas direktīvas prasības.
Korporatīvās ilgtspējas direktīva paredz uzņēmumiem pienākumu identificēt, novērst un mazināt negatīvo ietekmi uz cilvēktiesībām un vidi savās darbībās un visās to piegādes ķēdēs. Direktīva paredz iepriekš Latvijā nebijušus atbildības veidus un sankcijas, tostarp sodus un reputācijas riskus. Tās ieviešana dalībvalstīs un attiecībā uz dažāda veida komersantiem notiks pakāpeniski – no 2026. līdz 2029. gadam.
Biroja partneris Dr. iur. Lauris Rasnačs aktīvi iesaistījās sarunās par direktīvas ieviešanas praktiskajiem aspektiem, sniedzot ieskatu Latvijas tiesībās atzītajos tbildības modeļos un priekšnoteikumos, kas direktīvas sakarā varētu tikt piemēroti Latvijā, kā arī komentējot tās ieviešanas izaicinājumus no Latvijas civilprocesuālo tiesību skatu punkta.
Birojs atbalsta apņemšanos veicināt ilgtspējīgu un atbildīgu uzņēmējdarbību, tomēr tās īstenošana nedrīkstētu negatīvi ietekmēt uzņēmumu un to amatpersonu piekļuvi tiesiskumam un tiesisko noteiktību. Birojs ir gatavs konsultēt klientus saistībā ar jautājumiem par Korporatīvās ilgtspējas direktīvu un tās prasību ieviešanu praksē.
